26 Ocak 2010 Salı

Keten Bolero ve İşleme örneği

Bu boleroyu kızıma yaptım, aslında deneme amaçlı olarak yaptım.
Büyüğünü kendime yapmak istiyorum da...Kalıbını burdanın 2009/09 nolu sayısından çıkardım. Orada kuzu postundan tek kat olarak çalışmışlar. Ben keteni iki kat olarak çalıştım, yani astar bölümünüde ketenden çalıştım.
Önüne bağcık yapmak istemedim çünkü kızım her seferinde kendi çözmeye çalıştığı için düğüm oluyor, biz çözene kadarda benim sinirlerim zıplıyor. Bağcık yapmadığım için 2 tane gül yaptım biraz süslü olsun dedim :))

Aşağıdaki işlemeyi ise sağolsun yeğenim yaptı. Elbise çok sade olduğu için biraz hareket katalım dedik. Kafasına göre çizip şekillendirdi. Ebruli çiçekleri ise kurs hocamız yaptı, onunda ellerine sağlık. Elbiseyi daha bitiremedim. Ondan o işe zıpladığım için hala fazlalıkları kesilmeyi, eteğinin basılması ve tekrar yıkanması gerek.


Bende ondan özenip küçük bir işleme yapayım dedim. net.ten biraz işleme tekniklerine bakıp yukarıdaki meleği işledim. Onuda lavanta torbası olarak kullanmayı düşünüyorum.

8 yorum:

 1. ikisi de çok hoş, renklerine bayıldım!

  YanıtlaSil
 2. çok şık olmuş canım ellerine sağlık adresini aldım en kısa zamanda hazırlayıp gönderdiğim gün sana bildiririm inşallah süpriz olsun

  YanıtlaSil
 3. ARKADAŞIM ÇOK AMA ÇOK GÜZEL OLMUŞ...ELLERİNE SAĞLIK..HİÇ VAKİT KAYBETME VE HEMEN KENDİNEDE BİR TANE YAP...GÖMLRK ÜSTÜNE ÇOK YAKIŞIR.....

  YanıtlaSil
 4. Genelde güzel ama gülü enfes ötesi yapmışsın şeker

  YanıtlaSil
 5. çok şık çok kibar olmuş emeği geçen herkesin ellerine sağlık iyi günlerde kullanın sevgiler :)

  YanıtlaSil
 6. bence kızınınki çok güzel olmuş.güle güle kullansın. bitmiş hallerini merakla bekliyorum

  YanıtlaSil
 7. renk işleme çok şık olmuş. ellerinize sağlık... küçük hanım çok şık olacak

  YanıtlaSil
 8. ikiside çok güzel olmuş,
  annelerin çocukları için diktiklerini özellikle çok seviyorum.
  boleronun kenarına iliştirdiğin gülde çok hoş.
  eline sağlık.

  YanıtlaSil