23 Ekim 2010 Cumartesi

Yüzüklerinizi Fularınızı Sabitlemek için Kullanın

Parmaklarınıza taktığınız yüzüğü amacı dışında nerelerde kullanabiliriz?
Mesala ben fularlarımı boynumda sabitlemek için kullanıyorum :))Aslında üstteki ve altaki fular değil annemin gençliğinden kalma eşarpları, sandığı açtığı zaman kapmıştım dokusu ve renkleri çok hoşuma gittiği için fular olarak boynuma dolarım ben bunları dedim. Ama yukarıda ilk fotoğrafta olduğu gibi kenarları açık kalınca üzerimden montumu çıkardığım zaman hep kayma yapıyordu ilk önce broş kullanırım dedim ama kumaşın dokusunu bozar diye vazgeçtim. Kenarda kalan iki parçayı birleştirip yüzüğü geçirdim yüzük düşmesin diye de altına düğüm attım, böylece fular boynumdan kayıp şekli bozulmuyor hemde daha estetik bir görünümü oluyor.

Kıyafetime göre fular takıyorum, takılarımın rengine göre de fulara yüzük takıyorum. Görenler yüzük olduğunu söylemeden de anlamıyorlar zaten, herkes bu farklı broşları bu kadar çok nereden bulduğumu soruyor :))

Bu ise annemin fuları hiç kullanmamış... Bunun da eşarplar gibi 30 senelik mazisi var anlayacağınız, sandık beklemekten bıkmış garibim artık benim boynumda yeni dünyayı tanımak için bakınıyor...

Sizde benim gibi fularlarınızın kaymasından şikayetçi iseniz yüzük tekniğini kullanın derim...
Ve birde böyle kare şeklindeki fularlarınızın kaynasını nasıl önlüyorsunuz tekniğinizi paylaşırsanız sevinirim...

10 yorum:

 1. Hoş fikirlerr.... de ben şu yeşil taşlı yüzüğü kapıversem gözüm kaldı da;P..Sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Fular kullanmayı bende çok severim...Her kıyafetime göre farklı takıyorum...Şimdiye kadar üçgenleri çok kullanamıyordum,yüzük fikri çok hoşuma gitti....Kaymayan kumaşı olan üçgenlerin ucuna aynı renk kalın boncuklar takıyorum ve düğümlüyorum..Bu model daha çok spor oluyor...Dikdörtgenler için bir formülüm yok, bazen sarkıtarak bazen de atkı gibi birbirinin içinden geçirerek kullanıyorum...

  YanıtlaSil
 3. çok hoş görünüyorlar canım,iyi fikir olmuş.sevgiler

  YanıtlaSil
 4. çok güzel bir fikir ve yüzüklerde ayrıca hoşluk katmış..sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. haha hiç aklıma gelmedi süper fikirr

  YanıtlaSil
 6. manken gelmiş podyua eve gitmiş olmalısın sonuçları merak ettim

  YanıtlaSil
 7. canimcigim bu yomtemi bende kullaniyorum gercekten cok hos oluyor.ayrica o osmanli tugrali yuzune goz koydum ona gore:)

  emegine saglik gulum iyigunler.

  sevgilerimle Ada Esintileri

  YanıtlaSil
 8. Cok guzel bir fikir;)Yesil tasli yuzuk de oyle:)

  YanıtlaSil
 9. süper bi fikir buuuuuuu.. bide yesil yüzügü cok cok sevdim !!

  YanıtlaSil